Składanie komputerów

Pomagamy specjalistom graficznym, biurom projektowym, montażystom wideo i graczom komputerowym zwiększać wydajność ich pracy poprzez składanie komputerów dostosowanych pod ich potrzeby, uzyskując maksymalną wydajność PC w wybranym budżecie.

Składanie komputerów - na czym polega?

Komputery dzielimy na ogólne i dedykowane. Komputer ogólnego przeznaczenia to taki, który spisze się długoterminowo do większości zadań, lecz w każdym z nich będzie działał po prostu dobrze.

Komputer dedykowany jest zoptymalizowany sprzętowo pod osiągnięcie możliwie najlepszych rezultatów w wybranej grupie programów, działając dobrze w pozostałych. Przykładowo składając dedykowany komputer dla architekta, podzespoły są dobrane tak, aby uzyskać maksymalnie wysoką wydajność sprzętu dla programów, w których architekt pracuje na co dzień. Analogicznie, dedykowany komputer dla grafika optymalizowany jest pod programy graficzne, a komputer dla gracza pod wydajność w grach.

Specjalizujemy się w składaniu komputerów dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszego klienta. Nasz wewnętrzny specjalista ds. optymalizacji PC dzięki doświadczeniom wyniesionych z dziesiątek realizacji, zapyta o szczegóły przeznaczenia komputera i doradzi w wyborze podzespołów. Następnie razem z zespołem zbuduje wymarzony komputer w wybranym przez Ciebie budżecie, tak aby praca była jeszcze bardziej efektywna.

Składanie komputerów - początek współpracy

Dedykowany zestaw komputerowy to w dzisiejszych czasach główne narzędzie pracy każdego pasjonata lub specjalisty.

Aby złożyć komputer spełniający wszelkie oczekiwania, do sprawy podchodzimy według autorskiego procesu składania komputerów:

  1. Rozmowa telefoniczna

  2. Dokładna analiza

  3. Przedstawienie propozycji

  4. Montaż zestawu komputerowego

  5. Instalacja niezbędnych oprogramowań

  6. Przeprowadzenie finalnych testów

Każde samodzielne złożenie komputera rozpoczynamy od poznania docelowego przeznaczenia komputera i oczekiwań klienta wobec sprzętu, w formie niezobowiązującej konsultacji telefonicznej.

Następnie na podstawie uzyskanych odpowiedzi i naszych doświadczeń, przeprowadzamy analizę wymagań wydajności wskazanych programów i na ich podstawie przygotowujemy kilka konfiguracji komputera w różnych wariantach cenowych.

Po akceptacji przez klienta, przechodzimy do etapu montażu wybranego zestawu komputerowego.

Zapewniamy kompleksową konfigurację komputera, tak aby z pierwszym jego uruchomieniem, możliwym było natychmiastowe cieszenie się z nowego sprzętu. Instalujemy system operacyjny, sterowniki karty graficznej, antywirusa oraz przeprowadzamy ostateczne testy wydajności komputera.

Potrzebujesz komputer
dostosowany do Twoich potrzeb?

Uzupełnij formularz i uzyskaj bezpłatną wycenę złożenia komputera dostosowanego na miarę Twoich codziennych wyzwań.

Składanie komputera - czy warto?

Długoterminowo koszty dedykowanego komputera do pracy są wielokrotnie niższe od gotowych ze sklepów konfiguracji.

Gotowe zestawy są przede wszystkim mniej wydajne, co wpływa na jakość i skuteczność naszej pracy. Sklepowe zestawy najczęściej nie spełniają wymagań programów, przez co często komputer szybko nagrzewa się przy pracy, a to w długim terminie skraca jego żywotność, przez co wymaga szybszej wymiany na nowy.

W myśl powiedzenia „chytry dwa razy traci”, rekomendujemy zakup droższego dedykowanego komputera na np. 5-7 lat, niż korzystanie z tańszego gotowego zestawu, który będzie do wymiany po 2-3 latach.

Zaangażowanie profesjonalnej firmy pozwala uzyskać większą wydajność komputera oraz uzyskać cenne spojrzenie eksperta z zewnątrz. Posiadamy doświadczenie liczone w setkach realizacji oraz śledzimy na bieżąco rynek, dzięki czemu skutecznie składamy dedykowane komputery dla naszych klientów, na czas i wyznaczonym budżecie.

Jakie są koszty dedykowanego zestawu komputerowego?

Koszty składania dedykowanego komputera są skalkulowane tak, aby były opłacalne nawet dla mniejszych budżetów.

Wsród naszych klientów znajdują się realizacje dla graczy, architektów, grafików, montażystów wideo i wielu innych specjalistów, którzy dzięki usłudze składania komputera, znacznie podnieśli komfort i wydajność swojej pracy.

Jeżeli chcesz poznać koszty dedykowanego komputera na zamówienie dostosowanego dla Ciebie, zamów poniżej bezpłatną wycenę i opowiedz nam o swoich oczekiwaniach, wobec sprzętu.

Składanie komputerów - ile trwa realizacja?

Realizacja usługi złożenia komputera trwa około 7 dni. Jest to średni wynik wyliczony na podstawie naszych 120 realizacji. Czas usługi zależy w głównej mierze od dostępności podzespołów na rynku oraz od wyników testów stabilności i wydajności sprzętu.

Co zyskujesz powierzając nam złożenie komputera?

Każdy wykonany przez nas komputer dokładnie testujemy za pomocą programów diagnostycznych, instalujemy Windowsa, najnowsze sterowniki podzespołów i wgrywamy antywirusa.

Dbamy o to, aby już z pierwszym uruchomieniem komputera nasz klient mógł od razu cieszyć się zakupionym sprzętem, a nie frustrował się jego konfiguracją. Każdy zestaw złożony u nas posiada 36 miesięcy gwarancji.

Optymalizacja techniczna

Każdy podzespół dobierany jest pod maksymalną wydajność w programach z jakich korzystasz na co dzień.

Nieograniczona personalizacja

Zależy ci na oświetleniu led, konkretnym kształcie obudowy czy kolorze? Estetyka jest dla nas równie ważna.

Dowolna wielkość stacji

Duża obudowa, szafa serwerowa, czy kompaktowa jednostka? Wybór zależy od Ciebie.

System operacyjny

Każda zakupiony u nas jednostka posiada zainstalowany legalny system.

Najnowszy BIOS

Aktualizujemy bios do najnowszej wersji oraz konfigurujemy sterowniki podzespołów.

Antywirus w cenie

Instalujemy antywirusa abyś od razu mógł korzystać i cieszyć się z nowego komputera!

Opinie naszych klientów

5/5
5/5

Rewelacja, Pełna profeska.

Polecam każdemu kto chce złożyć komputer pod konkretne zastosowanie. Kontakt z klientem na bardzo wysokim poziomie, inne firmy mogą się uczyć. Sposób wysyłki sprzętu również świetny - z tak dobrze zabezpieczoną paczką nie miałem jeszcze do czynienia!
Kamil Szyler
Opinia Google
5/5
5/5

Stacja dla architekta. Zdecydowanie polecam.

Profesjonalne doradztwo, odpowiedzi na pytania oraz stałe informowanie o postępach w przygotowaniu stacji. Sympatycznie, bez udziwnień, wszystko jasno i klarownie. Mieszkam k/ Warszawy - stacja jechała do mnie niecałą dobę. Zdecydowanie polecam i będę tu wracał.
Łukasz Rybaczuk
Opinia Google

Te marki zaufały

logo-abigraf
logo-makrowizja
logo-mt-fotografia
logo r2 media
logo 33dd architekci
logo muro architekci
logo pixel vision
logo vilar interiors

Potrzebujesz dedykowanego komputera do pracy?

Sprawdź, jakie podzespoły byłyby najlepsze w Twojej pracy. Uzupełnij formularz i uzyskaj bezpłatną wycenę komputera.

Nowy komputer - niezbędne podzespoły

Aby z powodzeniem złożyć komputer od podstaw dający mnóstwo satysfakcji , należy odpowiednio dobrać każdy poszczególny element. Poniżej znajdziesz listę, przedstawiającą niezbędne komponenty składające się na całokształt komputera.

Procesor CPU

Procesor to serce komputera. Komponent ten kontroluje on logikę, która odpowiedzialna jest za wykonywanie złożonych obliczeń matematycznych i obsługuje procesy komputera. Bardzo ważne do jego prawidłowego doboru jest przeznaczenie komputera. Po rozmowie z klientem dobieramy go w zależności od ustalonych celów.

Karta graficzna

Procesory graficzne GPU (z ang. graphics processing units) to drugi najważniejszy element w komputerze. Karta graficzna wykorzystywana jest to do generowania i wizualizacji obrazów komputerowych.

Płyta główna

Możliwości płyty głównej są uzależnione od wyboru pozostałych podzespołów, ponieważ musi być ona ściśle dopasowana właśnie pod nie. To jaka karta graficzna, procesor, ilość pamięci RAM będzie w naszym komputerze wpływa na wybór płyty głównej.

Dysk twardy

Dyski twarde dzielimy na dyski SSD i HDD. Który z nich jest lepszy? To zależy od Twoich potrzeb. Dyski HDD nadają się do przechowywania i archiwizacji dużych danych. W większości składanych przez nas komputerów wybieramy jednak dyski SSD, ze względu na ich niezawodność i szybkość.

Pamięć ram

Pamięć RAM (z ang. random access memory) przechowuje bieżące procesy programów wywoływane w komputerze, zapewnia płynność i szybkość reagowania maszyny na nasze działania. Aby PC był wydajny, należy posiadać minimalnie 16GB pamięci ram, jednak w większości dedykowanych komputerów dla specjalistów, montujemy od 32GB w górę.

Chłodzenie procesora

Procesor CPU, podobnie jak karta graficzna pod wpływem pracy nagrzewa się. Zapewnienie odpowiedniego chłodzenia podnosi jego wydajność i żywotność. Wyróżniamy chłodzenie wodne i powietrzne. Rekomendujemy wybór chłodzenia powietrzem, ze względu na jego niezawodność, brak potencjalnych wycieków, trwałość i wydajność w czasie. Jeżeli jednak zależy Tobie na chłodzeniu cieczą, montaż nie stanowi dla nas żadnego kłopotu.

Chcesz złożyć nowy komputer?