Stacje Robocze

Dynamicznie rozwijające się technologie informatyczne sprawiają, że obecna praca architekta, inżyniera czy projektanta wygląda zupełnie inaczej niż wiele lat temu. Aktualnie każdy architekt zamiast deski kreślarskiej wyposaża swoje stanowisko pracy w bardzo wydajny komputer stacjonarny o wysokiej mocy obliczeniowej. Dzięki niemu specjaliści z danej branży są w stanie wykonać zaawansowane wizualizacje, montować wysokiej rozdzielczości materiały wideo czy przeprowadzić skomplikowane symulacje. Można powiedzieć, że stacja robocza to przede wszystkim komputer stacjonarny składający się z podzespołów o bardzo wysokiej mocy obliczeniowej. Należy jednak pamiętać, że ważną role odgrywa również stabilność pracy, a nie mniej ważne jest też bezpieczeństwo przechowywania swoich aktualnych projektów.

Stacja robocza / Stacja graficzna

Stacje robocze, czy też stacje graficzne to ultranowoczesne komputery stacjonarne charakteryzującą się bardzo wysoką wydajnością. Są to komputery do pracy tworzone z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, takich jak modelowanie, projektowanie grafiki 2D, 3D czy też edycja materiału wideo o wysokich rozdzielczościach 4k, 8k. To tylko niektóre z zastosowań jakie spełniają stacje robocze, stacje graficzne. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie użytkownicy potrzebują znacznie większej wydajności, niż to co oferuje np. zwykły komputer biurowy czy laptop.

Przed podjęciem decyzji o zakupie stacji roboczej, należy zadać sobie pytanie, do czego tak naprawdę będzie nam służyć i w jakich programach będziemy na niej pracować. To bardzo ważne, ponieważ w zależności od oprogramowania należy zastosować odpowiednią konfiguracje podzespołów stacji roboczej.

Przykładowo komputer dla architekta specjalizującego się w tworzeniu, renderingu wizualizacji 3D budynków czy wnętrz będzie znacząco różnić się specyfikacją zastosowanych podzespołów komputerowych niż komputer dla fotografa. Architekt, który pracuje w środowisku 3D i potrzebuje komputer do renderowania będzie oparty na procesorze wielordzeniowym, a specjaliści od fotografii do pracy przy grafice 2D powinni w swojej stacji roboczej posiadać procesor niekoniecznie z dużą ilością rdzeni, ale z możliwie jak najwyższym taktowaniem jednego rdzenia procesora. Odpowiadając sobie na pytanie do czego tak naprawdę potrzebna jest nam stacja robocza jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Pixelkom wychodząc naprzeciw wymaganiom swoich klientów oferuje profesjonalne składanie komputerów pod konkretne zastosowanie. Nasze stacje robocze są zawsze dopasowywane pod indywidualne potrzeby użytkowników, biorcą pod uwagę do jakich celów będą one wykorzystywane i w jakich programach pracują nasi klienci.

Każda z naszej stacji roboczej może być dowolnie konfigurowana wedle wymagań i upodobań użytkownika. Nasze stacje robocze wyróżnia przede wszystkim to, że jest to indywidualnie dopasowany komputer na zamówienie. Nie tolerujemy gotowców i każdą jednostkę przygotowujemy indywidualnie. Firmy i klienci korzystając z usług naszych specjalistów z pixelkom nie wydają niepotrzebnie gotówki na sprzęt, którego moc obliczeniowa nie będzie w pełni wykorzystana.

Oprócz profesjonalnych stacji roboczych w ramach naszych usług składamy również komputery do gier, potocznie nazywane zestawami gamingowymi. Wszystkich zainteresowanych zakupem indywidualnie skonfigurowanych komputerów zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzenia naszego biura w Łodzi mieszczącego się na ul. Powszechnej 32.

Potrzebujesz indywidualnej konfiguracji stacji roboczej?